O Lidze PRO

Ostatnie lata to burzliwy okres rozwoju rajdów na orientację. Mapa Polski wypełnia się miejscami, w których, wykorzystując mapę i kompas, można współzawodniczyć ze znajomymi. Aby uatrakcyjnić rywalizację, w 2015 roku ruszył nowy projekt pod nazwą: Liga Pieszych Rajdów na Orientację (Liga PRO).

W ramach Ligi skupione są imprezy, podczas których zawodnicy podejmują zmagania na przepięknych trasach, wyznaczając kierunek marszu jedynie przy pomocy kompasu i mapy. Nie narzucamy organizatorom poszczególnych zawodów żadnych wytycznych co do budowy tras. Stawiamy na kreatywność! Zawodnicy startujący w Lidze PRO mogą spotkać na trasach oprócz klasycznych lampionów, punkty opisowe, zagadki, a także zadania specjalne wymagające pewnej sprawności fizycznej.

Charakterystyczną cechą Ligi PRO jest skupianie trudnych nawigacyjnie rajdów, w których najważniejsza jest wymagająca nawigacja i stosowanie punktów stowarzyszonych.

Na koniec każdego sezonu odbędzie się podsumowanie Ligi. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostaną uhonorowani pamiątkowymi pucharami oraz, w miarę możliwości i pozyskanych sponsorów, otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zapraszamy
Komitet Organizacyjny.